top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Kuthan

KLDR vyhrožuje USA. Podívejte se, co to dělá s Vaší investicí


Dne 9. srpna KLDR oznámila, že prý „pečlivě zkoumá“ možnost raketového útoku na americký ostrov Guam v Tichomoří, kde mají ozbrojené síly USA leteckou i námořní základnu. Americký prezident Donald Trump zase prohlásil, že Severní Korea by raději neměla dál Spojeným státům vyhrožovat, pokud ale bude, narazí na ohnivou zlobu, jakou svět neviděl.

Slovní přestřelky ohledně atomových útoků mezi Washingtonem a Pchjongjangem vyděsily investory napříč kontinenty a způsobily výrazné propady na globálních akciových trzích.

Investoři v obavách z vyhrocení konfliktu přesouvají část svých portfolií do bezpečných aktiv. Cena zlata tak v polovině srpna posilovala ke svým několikaměsíčním maximům.

Vzhledem k tomu, že naše společnost Boneo se nezabývá krátkodobými spekulacemi, je nám i našim klientům nějaký takový dočasný efekt poměrně lhostejný. Pokud by však situace přetrvala, je důležité vědět, jak mít své investiční portfolio rozloženo.

Donald Trump nám tak v praxi názorně ukázal, proč je důležité vkládat své finance do investičních nástrojů, které mají opačnou korelaci. To znamená, že když se např. v době nejistoty jednomu nedaří a jeho cena klesá, druhý nástroj reaguje opačně, kompenzuje ztráty a roste. Tento vztah je typický pro akciové trhy a drahé kovy - zejména zlato.

Podívejte se na následující grafy, které jasně ukazují, co se ve dnech politické nestability a vzájemných výhrůžek mezi oběma atomovými mocnostmi dělo na trzích.

Zdroj: Česká televize, KB

#Investice #akcie #zlato #diverzifikace

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page