top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Kuthan

Investice do kryptoměn. Ano nebo ne?


V poslední době se na nás stále více klientů obrací s dotazy na investice do kryptoměn. Jedná se moderní a trendovou záležitost a spíše než investicí jí nazýváme spekulací. Pravdou je, že např. Bitcoin nebo Ethereum dosáhli v uplynulém měsíci obrovského zhodnocení.

Zároveň je však třeba říci, že vlastně nikdo neví, jak se ceny kryptoměn budou vyvíjet dál. Jejich cena může jít závratně nahoru, ale i strmě dolů. Proto nedoporučujeme tímto směrem investovat finance, které víte, že budete ještě někdy potřebovat. Jinými slovy - pokud chcete koupit kryptoměny, tak jen v případě, že jste ochotni se s danými penězi navždy rozloučit.

Nejznámější digitální měna Bitocin tedy podle nás není všechno zlo světa, jak ho popisují někteří poradci a analytici. Skýtá velmi zajímavé možnosti mezinárodních transferů a také jeho metoda tzv. blockchainu, díky které funguje, je jistě svým způsobem revoluční. Někteří z nás v Bitcoinu dokonce mají zainvestováno a dosáhli již zhodnocení přes 100%. K něčemu takovému se však musí přistupovat s velikou opatrností.

Pokud již o nákupu uvažujete, tak jednoznačně doporučujeme v kryptoměnách držet max. 5% investičního kapitálu. Zároveň si velmi dobře vyberte tzv. "elektronickou peněženku", do které budete kryptoměnu nakupovat. Za aktuálně největší a nejdůvěryhodnější je celosvětově považován Coinbase (www.coinbase.com).

#investice #Bitcoin #kryptoměny

185 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page