top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Kuthan

Warhammer nese investorům snový výnos


Mezi fanoušky fantasy není mnoho lidí, kteří nikdy neslyšeli o franšíze Warhammer. Podle některých se dokonce jedná o předlohu pro většinu fantasy světů.

S Warhammer se můžete setkat v knihách či počítačových a deskových hrách. Zajímavé však je, že Warhammer má své místo i na burze, konkrétně se jedná o společnost Game Workshop Group PLC (dále GW), která je kotovaná na londýnské burze.

Zábava, co vydělává

GW se primárně zabývá vývojem deskových her jako Warhammer 40,000 či The Lord of the Rings Strategy Battle a zejména pak tvorbou figurek pro tyto hry. Až 70% příjmů z jejich přímého obchodu pochází z území za oceánem, přestože se jedná o britskou společnost založenou v roce 1975, se sídlem v Nottinghamu, Anglii.

Zmiňované figurky jsou velice populární mezi sběrateli, neboť je možno je různými způsoby modifikovat, či barvit a tím vznikají zcela unikátní kusy přímo pod rukama samotných sběratelů.

Společnost GW však nemá příjmy pouze z přímého prodeje deskových her a figurek, avšak značně vynáší i prodej licencí Warhammer. Licence kupují herní vývojáři, pod jejichž taktovkou poté vznikají počítačové hry, z roku 2017 můžeme hovořit například o Total War: Warhammer II (Creative Assembly; Sega), kdy spojení série Total War a franšízy Warhammer velice dobře zafungovalo a hra slaví úspěchy. Před několika týdny také vyšla hra Warhammer: Vermintide 2 (Fatshark).


Výše zmíněné by nebylo pro investory nijak extra zajímavé – jedná se zkrátka jen o etablovanou společnost na trhu, která má dlouhodobě fungující byznys. V minulém roce však vstoupil na scénu jeden faktor, který dost možná ovlivnil to, že akcie GW zvýšily svou hodnotu o 266% za rok 2017 a staly se tak zdaleka nejziskovějším titulem indexu FTSE All-Share.

Mnozí fanoušci totiž připisují tento růst nejen rostoucím úspěchům při prodeji fyzických her a figurek, či prodeji licencí pro úspěšné počítačové hry, ale zejména pak novému CEO, po jehož nástupu začala společnost s fanoušky komunikovat. Za tři dekády své existence GW téměř nekomunikovali s fanoušky skrze média, ani přes sociální sítě, to se však v loňském roce změnilo a díky tomu se jejich byznys stále více rozrůstá.

Věříme, že mnoho investorů nyní mrzí, že si nepřečetli a neuposlechli článek na serveru telegraph.co.uk z 26. června 2016. My se mezi ně rozhodně řadíme, neboť na konci tohoto článku o akciích Games Workshop je jediné výmluvné slovo „Buy“ (kupujte).

#Investice #warhammer #akcie #finance #IT

158 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page