Vyhledat
  • Michal Kuthan

Hra o trůny v číslech: Kolik si vydělali Jon Snow a Daenerys?


Miliony lidí po celém světě netrpělivě čekaly na poslední řadu úspěšného seriálu Hra o trůny, která po dvouleté přestávce vyšla v měsíci květnu z produkce televize HBO. Zakončení celého příběhu nebylo známé, a tak fanoušci hádali, jak vše může dopadnout. Od samého začátku však bylo jisté, že ať už se jedná o rod Starků nebo Lannisterů, všichni představitelé rolí v seriálu odejdou bohatší než v roce 2012, kdy seriál začínal.

Například Emilia Clarke, ze seriálu známa jako Daenerys Targaryen, dle zprávy ze serveru Variety.com z roku 2017, vydělala $500 000 za každou natočenou epizodu, ve které byla obsazena. Server The Hollywood Reporter později informoval, že pro sedmou a závěrečnou osmou sérii má dokonce podepsanou smlouvu na $1,100,000 za každé obsazení. Ke stejným penězům v posledních dvou sériích údajně přišel i představitel Jona Snowa, Kit Harrington. Sophia Turner, kterou ze seriálu známe jako Sansu Stark, ale účinkovala například i ve filmu X-Men: Apocalypse, pak dle serveru Refinery29.com dostala honorář ve výši $175,000 za každý natočený díl poslední série.

Hvězdy seriálu si díky proslavení svého jména přišly na nemalé jmění i díky následné spolupráci s různými módními značkami jako Dior, Dolce & Gabbana či Louis Vuitton.

Dle serveru CNBC.com utratila HBO 15 milionů dolarů za každou ze šesti epizod poslední série a dá se předpokládat, že se jim tato investice vyplatí. Nyní však nelze říci, kolik peněz HBO na seriálu vydělala, či vydělá, neboť se nejedná o klasickou televizi, která má příjmy z reklamy, nýbrž funguje na principu předplatného. Lidé platí $10 až $15 měsíčně za streamovací platformu a připojení kabelové televize a pouze v USA shlédlo každou epizodu 30 milionů lidí. Seriál však bude vydělávat i nadále, protože lidé budou seriál sledovat i v budoucnu. Nyní je hodnota celé franšízy Hry o trůny odhadována na více jak 1 miliardu dolarů.

#finance #filmovýprůmysl #trendy #HBO #Hraotrůny #Gameofthrones

256 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše