top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Kuthan

Zelené investice rekordně rostou. Přesáhly hodnotu 30 bilionů dolarů


Klimatické změny mohou být sice stále předmětem debat pro některé politiky, avšak investoři jsou o poznání rozhodnější. Peníze doslova proudí do jakéhokoliv aktiva, které je označeno jako zelené nebo udržitelné.

Minimálně 30,7 bilionů dolarů je nyní drženo právě v obnovitelných nebo zelených investicích, což je o 34 % více, než v roce 2016. To vyplývá ze zprávy Global Sustainable Investment Alliance, skupiny organizací, která tyto pohyby sleduje ve třech světových regionech od Spojených Států po Austrálii.

Změny probíhají i na akciových trzích. Hodnota zelených nebo ESG (Enviromental, Social and Governance) fondů obchodovaných na burzách dosáhla v loňském roce rekordních 41,6 miliard dolarů.

Zdá se, že růst ekologických financí bude i nadále pokračovat, protože většina vlád na celém světě se zaměřuje na to, jak snížit znečištění a omezit produkci skleníkových plynů. Další regulační orgány vyžadují, aby společnosti zveřejňovaly rizika spojená s klimatem, což vede k většímu počtu údajů, které poskytují lepší přehled o tom, jak vydělávat peníze při záchraně planety

#investice #zelenéinvestice #environmentalinvesting #ekologie #obnovitelnézdroje #finance

36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page