top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Kuthan

Investice v době poklesu trhů: Prodat nebo nakoupit?


Pandemie viru COVID-19 aktuálně hýbe světovými trhy. Nejrychleji na podobné situace vždy reagují akcie, dluhopisy a komodity. Trh s nemovitostmi má obvykle o něco pomalejší reakční dobu. Ptáte se nás v posledních dnech, co dělat. Prodat a vybrat investici a realizovat ztrátu? Využít poklesu cen jednotlivých titulů nebo fondů a přikoupit "se slevou"? Ještě s nákupem počkat, protože bude hůř a nejsme úplně na dně?


Důležité je, že to, co se nyní na trzích děje, není úplně neobvyklé. V minulosti už podobných poklesů proběhla celá řada. Ten poslední např. při finanční krizi v letech 2008 a 2009. Na základě hospodářských cyklů v posledních 100 letech se dá poměrně jistě předpokládat, že dříve či později půjdou trhy zase nahoru. Nemyslíme si však, že jsme chytřejší než celý zbytek světových trhů a že jsme schopni správně načasovat tu chvíli, kdy jsou ceny na minimech a směr se obrací k následnému růstu. Proto doporučujeme nečekat, nespekulovat a pokud máte před sebou investiční horizont, který je ještě delší než 10 let, nebát se zainvestovat další prostředky.


Hospodářské cykly v posledních 100 letech

Pro krátkodobější plánovaný výstup z investice je pak vhodné zvážit spíše konzervativnější investici a dluhopisové nástroje. Pokud vás to bude zajímat, určitě se neváhejte obrátit na svého poradce.

80 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page